Devplastik Keşfet

Hakkımızda bilgi edinin.

Ürünlerimizi inceleyin.

İletişime geçin.

10 Tonluk Su Tankeri Fiyatları

21.05.2019 09:45

10 Tonluk Su Tankeri Fiyatları

10 tonluk su tankeri fiyatları ve su tankeri satın alırken bilmeniz gerekenler hakkında detayları bulabileceğiniz yazımızda 10 tonluk su tankı almadan önce maliyet tablosunu çıkarmanıza yardımcı olabilecek faydalı bilgileri derledik.

Suyun bizler için önemi hepimizin bildiği gibi çok büyüktür. İnsanların temiz su ya da içme suyunu depolayıp muhafaza etme ihtiyacı insanların avcı- toplayıcı düzende üretim yapmaya başladıkları zamanlara geçmesi ile birlikte büyümüştür. Bu ihtiyacın sonucunda üretilen suyu uzun süre içeriğini bozmayacak şekilde saklama kaplarına, su deposu ya da su tankeri adını vermekteyiz. Su depoları ya da tankları çeşitli ebatlarda ve modellerde çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Kullanımında en yaygın görülen malzemeler çelik, plastik fiberglas ve betondur. Malzeme seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında su deposu ya da tankının imalatında kullanılan malzemenin suyun içeriğinde herhangi bir değişikliğe yol açmaması, ısı ve dış ortam koşullarına dayanıklı olması, kimyasal değişime izin vermemesi ve gerekli güvenlik belgelerine sahip olmasıdır. Üretilmiş olduğu malzemeye göre şekilleri bulunan su tankerleri ve depolarının en yangın kullanım şekilleri sinindir, kare ve dikdörtgen yapıda olanlarıdır. Çeşitli şekillerde üretilen su tankları ve depoları ihtiyaca göre 50 lt den 25 tona kadar üretilebilmektedir ayrıca istenilen ölçü ve ebatlarda yapılandırılabilmektedirler. 10 tonluk su tankeri fiyatları oluşturan en büyük etken imalatında kullanılması tercih edilen hammaddesi ve kapasitesidir.

Suyun bu kadar önemli bir halde olduğu yaşamımızda suyu muhafaza etmemizi sağlayan su tankı ve depolarının fiyatlandırılması su tankından beklenen hacim ve kapasiteye göre değişmektedir. Aynı zamanda kullanılan ana malzeme fiyatı belirlemekte büyük rol oynar. Bir su tankeri almayı düşündüğünüzde hesaplamanız gereken maliyet, malzeme artı kapasitedir. Bu hesaplamanın sonunda su tankının ölçüleri ve 10 tonluk su tankeri fiyatları büyük oranda netlik kazanacaktır. Maliyete etki edebilen ek giderler ise montaj ve nakliye giderleri olabileceği gözden kaçmamalıdır.

Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz?

Bu site çerezler kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazlası

close